Žací stroj DISC S alp

pracovný záber: 2,16 - 3 m
počet diskov: 5 - 7
počet nožov na disku: 2
Mám záujem o tento stroj

Popis

Každodenná práca na lúkach vyžaduje spoľahlivú a kvalitnú techniku ako sú robustné, ale zároveň ľahké diskové žacie stroje Disc S ALP. Sú špeciálne vyvinuté pre prácu v horských oblastiach a strmých svahoch a zároveň garantujú čisté a kvalitné krmivo.

 

PERFEKTNÉ KOPÍROVANIE

Žací stroj Disc S Alp neustále kopíruje všetky nerovnosti terénu. Výsledkom je rovnomerne pokosená tráva a nepoškodená mačina. Maximálny uhol prispôsobenia terénu činí -40° a 30°. Ani extrémne svahovité terény nie sú prekážkou pre zber čistých a vysoko kvalitných krmovín.

 

ŠPECIÁLNE TVAROVANÉ DISKY

Počas kosenia je najdôležitejšie, aby pokosená tráva nepôsobila za žacou lištou ako prekážka. Z tohto dôvodu sme vyvinuli žaciu lištu so špeciálne tvarovanými diskami z oteruodolnej ocele Hardox s hrúbkou 4 mm. Tie zároveň odvádzajú cudzie telesá a bránia znečisteniu krmovín. Žacie disky rotujúce do stredu optimalizujú priechod krmovín a ukladajú ju do úzkych riadkov.

 

SPOĽAHLIVÁ POISTKA PROTI PREŤAŽENIU

Vo firme SIP vyvinuli v roku 2007 novú generáciu žacích líšt, v ktorých bol prvýkrát zakomponovaný systém istenia proti preťaženiu DDSS. Žacie disky sú jednotlivo istené pomocou strižných kolíkov, ktoré eliminujú poškodenie žacej lišty.

Technické parametre

model DISC 220 S alp DISC 260 S alp DISC 300 S alp
pracovný záber (m) 2,16 2,60 3,00
hmotnosť (kg) 465 510 590
počet diskov 5 6 7
počet nožov na disku 2 2 2
požiadavka na traktor (kW/k) 30/40 28/50 45/60

 

Kontaktujte nás