Terrus CVT

výkon: 250 - 300 k
počet valcov: 6
objem motora: 6728
Mám záujem o tento stroj

Popis

STEYR Terrus CVT bol stvorený pre ťažkú prácu na poli a prepravné úkony. Medzi jeho hlavné prednosti okrem veľkej sily patrí vynikajúci komfort, ktorý je daný luxusnou a mimoriadne tichou kabínou, komfortnými sedadlami s vyhrievaním a odvetrávaním alebo koženým volantom. Zaiste oceníte novú prednú nápravu vybavenú sedlovým odpružením alebo najnovšie technológie precízneho poľnohospodárstva.

 

KOMFORTNÁ KABÍNA

Pre pohodlnú prácu je vybavený nízkofrekvenčným sedadlom s možnosťou koženej varianky s odvetrávaním alebo vyhrievaním a štandardom je aj kožený volant vrátane štýlového červeného prešívania. Za špeciálnu funkciu traktora možno považovať systém reaktívneho riadenia, ktoré pri zatočení predných kolies automaticky vracia traktor do priameho smeru. Pre ešte väčší pôžitok z jazdy možno kabínu vybaviť aj vzduchovým odpružením.

 

SILA A VÝKONNOSŤ

Silný hydraulický systém je štandardom každého traktora Steyr a ani Terrus CVT nie je výnimkou. Štandardne je vybavený hydrogenerátotom s výkonom 165 l/min, pričom je na želanie možné dodať hydrogenerátor s výkonom 210 l/min. Zadné vonkajšie okruhy je možné vybaviť až piatimi vývodmi plus Powe-Beyond. Až tri stredové vonkajšie okruhy sú využívané pre ovládanie predného trojbodového závesu či ovládanie ďalších hydromotorov.

 

MAXIMÁLNE NASADENIE

Dôležitú úlohu má aj zadný štvorrýchostný výstupnú hriadeľ, ktorý ponúka v základnej výbave všetky bežne používané rýchlosti. Neobvyklou špecialitou je predný dvojrýchlostný vývodový hriadeľ s bežnými 1000 ot/min a variantom 1000 ECO, pomocou ktorej je možné ušetriť 2-3 litre paliva za hodinu prevádzky.

 

PREVODOVÉ ÚSTROJENSTVO CVT

Prevodové ústrojenstvo CVT umožňuje prenášanie vyššieho krútiaceho momentu motora a pohyb od 30 m/h až po 50 km/h bez akejkoľvek zmeny rozsahu. Pre maximálnu účinnosť disponuje deleným tokom krútiaceho momentu so štyrmi rozsahmi pre výbornú účinnosť pri ťahových a transportných prácach. Nechýba ani funkcia "Kick-Down" pre maximálny výkon motora a zmenu prevodového pomeru, ktorá umožňuje maximálne zrýchlenie, alebo systém S-Tronic zaisťujúce zníženie otáčok motora na optimálnu spotrebu paliva. Pre ešte vyššiu bezpečnosť možno traktory s CVT prevodovkami vybaviť patentovaným systémom brzdenia prívesu S-Brake, ktorý umožňuje automatické pribrzďovanie prívesu pod 35 km/h.

 

SEDLOVÁ PREDNÁ NÁPRAVA

Veľkou prednosťou je sedlová náprava - robustné ukotvenie prednej nápravy pod motorom zaisťujúce predĺžený bod prednej nápravy do stredu traktora pre perfektné ťahové vlastnosti. Predná odpružená náprava je kategórie Steyr 4.75 a umožjňuje výkyv až 6°. Dvojica priestu dovoľuje zdvih pri doprave až 110 mm. Polomer otáčania dosahuje hodnoty 7,7 m.

Viac informácií

Technické parametre

  6250 Terrus CVT 6270 Terrus CVT 6300 Terrus CVT
menovitý výkon motora (kW/k) 184/250 199/271 221/300
počet valcov 6 6 6
objem (cm3) 6728 6728 6728
max.točivý moment (Nm) 1173 1194 1282
objem palivovej nádrže (l) 423 630 630

 

Kontaktujte nás