Štvorrotorové obracače Spider

Popis

Profesionálne 4rotorové obracače s mimoriadne robustnou konštrukciou sú na základe svojho kompaktného pracovného záberu optimálnou voľbou pre prácu vo svahovitom teréne a na menších plochách. Vďaka prepracovanej koncepcii rotorov, ľahkej manipulácii a manévrovateľnosti garantujú rovnomerný rozhod krmovín.

 

KOPÍROVANIE TERÉNU

Obracač krmovín SIP SPIDER postupne kopíruje terén pomocou vodiacich viacstupňových kolies. Vždy sa dá správne nastaviť pracovnú výšku, vďaka čomu je rozhod čistejší a jazda rýchlejšia. Stroj sa chová šetrne k mačine a pružinové prsty vykazujú oveľa dlhšiu životnosť. Dodatočné vodiace koleso doporučujeme pre prácu v zvlášť svahovitom či členitom teréne.

 

NASTAVENIE UHLA ROZHODU

Nastavení uhla rozhodu v rozsahu od 15° do 21° sa rotorový obracač Sip Spider dokonale prispôsobí terénu a všetkým nerovnostiam. Rovnako tak sa ramená s pružinovými prstami prispôsobujú povrchu smerom dopredu a dozadu o 7°, čo umožní aj prispôsobenie požadovanému riadku.

 

PREMYSLENÉ ROTORY

Unikátny dizajn rotorov s malým priemerom bráni zamotávaniu a garantuje úrodu čistej krmoviny. Asymetrické dvojité pružinové prsty sú stabilne uchytené na ramene a disponujú poistkou proti strate. Jednotlivé držiaky pružinových prstov sú vyrobené z masívnych trubiek pre dlhú životnosť.

 

SPOJKA WALTERSCHEID

Prostredníctvom vačkovej spojky Walterscheid na pohone chránite svoj stroj pred preťažením a prechádzate tak výpadkom stroja aj opravám. Stáva sa tak najčastejšie na začiatku práce, než dosiahnete optimálnu pracovnú rýchlosť. Bezpečnostná spojka je namontovaná vedľa hlavnej prevodovky a je zaistená jej dostatočná prevádzková ochrana.

 

 

Technické parametre

model SPIDER 455/4 555/4
pracovný záber (m) 4,5 5,30
prepravná výška (m) 2,40 2,70
priemer rotora (m) 1,6 1,70
počet rotorov 4 4
počet prstov na rotore 6 6
požiadavka na traktor (kW/k) 15/20 15/20

 

Kontaktujte nás