Štrnásťrotorové obracače Spider

Popis

Jeden z najväčších strojov vo svojej triede so 14 rotormi a pracovným záberom takmer 15 m si hravo a veľmi rýchlo poradí aj s tými najväčšími lúkami a pozemkami. Neustále rastúce požiadavky si vyžadujú stroj, ktorý ponúka špeciálne riešenia: spoľahlivo fungujúce hydraulické nastavenie uhla rozhodu, prevodové ústrojenstvo s inovatívnym bezpečnostným systémom, vysokú produktivitu a nízke náklady. Zoznámte sa - SIP SPIDER 1500 | 14 T.

 

KOPÍROVANIE TERÉNU

Vo firme SIP vyvinuli v roku 2007 novú generáciu žacích líšt, v ktorých bol prvýkrát zakomponovaný systém istenia proti preťaženiu DDSS. Žacie disky sú jednotlivo istené pomocou strižných kolíkov pre elimináciu poškodenia žacej lišty. Navyše disponujú QCS - jednoduchým a časovo úsporným systémom výmeny nožov. Výmenu možno vykonať priamo na poli. Obracač krmiva SIP SPIDER postupne kopíruje terén pomocou vodiacich viacstupňových kolies. Vždy sa dá správne nastaviť pracovná výška, vďaka čomu je rozhod čistejší a jazda rýchlejšia. Modulové rotorové segmenty zaisťujú kopírovanie viac ako 750 mm smerom nadol. Stroj sa chová šetrne k mačine a pružinové prsty vykazujú oveľa dlhšiu životnosť.

 

NASTAVENIE UHLA ROZHODU

Nastavení uhla rozhodu v rozsahu od 15° do 21° sa rotorový obracač Sip Spider dokonale prispôsobí terénu a všetkým nerovnostiam. Rovnako tak sa ramená s pružinovými prstami prispôsobujú povrchu smerom dopredu a dozadu o 7°, čo umožní aj prispôsobenie požadovanému riadku.

 

PREMYSLENÉ ROTORY

Unikátny dizajn rotorov s malým priemerom bráni zamotávaniu a garantuje úrodu čistej krmoviny. Asymetrické dvojité pružinové prsty sú stabilne uchytené na ramene a disponujú poistkou proti strate. Jednotlivé držiaky pružinových prstov sú vyrobené z masívnych trubiek pre dlhú životnosť.

 

SPOJKA WALTERSCHEID

Prostredníctvom vačkovej spojky Walterscheid na pohone chránite svoj stroj pred preťažením a prechádzate tak výpadkom stroja aj opravám. Stáva sa tak najčastejšie na začiatku práce, než dosiahnete optimálnu pracovnú rýchlosť. Bezpečnostná spojka je namontovaná vedľa hlavnej prevodovky a je zaistená jej dostatočná prevádzková ochrana.

 

 

Technické parametre

model SPIDER 1500/14 T
pracovný záber (m) 14,80
prepravná výška (m) 2,51
priemer rotora (m) 1,45
počet rotorov 14
počet prstov na rotore 6
požiadavka na traktor (kW/k) 53/70

 

Kontaktujte nás