Ťahaná obaľovačka T-05

Rozmery (dxšxv): 4970 x 2750 x 2980 mm
hmotnosť: 1950 kg
max.priemer balíka: 3 x 160 cm
max. hmotnosť balíka: 3 x 1,2 t
šírka fólie: 750 mm
Mám záujem o tento stroj

Popis

Obaľovačka T-05 je v súčasnej dobe najmodernejší a najvýkonnejší stroj v sortimente firmy TEMAK. Pri jej vývoji boli využité dlhoročné skúsenosti pri vývoji obaľovačiek všetkých modelových rád. Už pri vývoji boli stanovené vysoké ciele, ktoré boli aj naplnené, ako napr. schopnosť prevážať 3 balíky, vybavenie vzduchovými brzdami, možnosť postavenia balíka na čelo i na guľato atď. Stroj je možné použiť vo všetkých niekedy i veľmi rozdielnych podmienkach (vďaka rotujúcemu ramenu a pevnému stolu, ktorý stabilizuje balík je stroj vhodný i do veľmi kopcovitého terénu). Obaľovačka T-05 je možné použiť ako obaľovačku zvážaciu (schopnosť prevážať 3 balíky), tak obaľovačku klasickú, ktorá daný balík priamo na poli zabalí a následne vyklopí a v neposlednom rade i ako obaľovačku stacionárnu (možnosť zapnúť stacionárny režim a dovybaviť diaľkovým ovládaním). 

 

Hlavná konštrukcia

Ako u iných modelov i tu je celá konštrukcia založená na veľmi robustných základoch. Už na prvý pohľad je zrejmé, že stroj patrí do kategórie "PROFI" určenej pre veľmi náročných zákazníkov. Ako už bolo spomenuté, obaľovačka je vybavená hydraulicky ovládanými ojmi, ktoré umožäujú vysunutie obaľovačky mimo obrys traktora a tým pádom nakladať balíky v smere riadku (lisovania). Ďalej je obaľovačka vybavená veľmi jednoduchým lomeným nakladacím ramenom, ktoré zabezpečí naloženie i nepravidelných a málo zlisovaných balíkov, vylepšeným baliacim stolom so všetkými 3 hnanými valcami. Pre dosiahnutie veľmi vysokého výkonu boli zvolené dve ovíjacie ramená čo umožňuje zabalenie balíka cca za 20 sekúnd. 

 

Vďaka svojej šírke 2750 mm je model T-05 stabilný i v značne kopcovitých terénoch. Dokonalé a šetrné položenie balíka zabezpečí zadná lopata, ktorá zároveň slúži k prevozu 3. balíka. Lopata môže byť nastavená ako do režimu stavania na čelo, tak do režimu stavania na guľato. Pre agregáciu s nižšou váhovou kategóriou traktorov je možné na želanie obaľovačku vybaviť vzduchovými brzdami, ktoré uľahčia prácu najmä v kopcovitom teréne.

 

Odstrihnutie fólie

Odstrihnutie fólie prebieha pomocou hydraulicky ovládaných nožníc, ktoré ju v priebehu zatvárania pomocou pohyblivého ramena zároveň prichytia v mechanizme odstrihu tak, aby bola fólia znovu pripravená k baleniu ďalšieho balíka. Odstrihnutie samotné je prevedené cez špeciálny laserom vypalovaným nožom, ktorý je vyrobený z veľmi kvalitnej ocele, čo zabezpečuje jeho dlhú životnosť.

 

Mechanizmus odvíjania fólie

Ako u všetkých modelov obaľovačiek Temak i tu  bol zvolený rokmi overený a spoľahlivý mechanizmus odvíjania fólie. Je skonštruovaný tak, aby práca s ním bola pre obsluhu čo možno najviac pohodlná a jednoduchá. Konštrukčne veľmi jednoduchý a bezúdržbový mechanizmus s trojvalčekovým prevedením zaisťuje kvalitné a konštnantné napnutie fólie.

Kontaktujte nás