Nesená obaľovačka T-02N

Rozmery (dxšxv): 2280 x 1805 x 1605 mm
hmotnosť: 595 kg
max.priemer balíka: 160 cm
max. hmotnosť balíka: 1,2 t
šírka fólie: 750 mm
Mám záujem o tento stroj

Popis

Všestranne použiteľným modelom je obaľovačka vybavená nakladacím ramenom typového označenia T-02N.  Napriek tomu, že je tento model vyvinutý predovšetkým pre stacionárne balenie, je možné ho použiť i pre balenie mobilné, teda balenie, kedy je stroj používaný i k zvážaniu balíkov z poľa. V prípade stacionárneho balenia je samozrejme možné ho použiť ako na poli, tak na farme. Rovnako ako pri základom modeli T-02 je pre rýchlejšiu prácu pri stacionárnom balení vhodné použiť ďalší manipulačný prostriedok.

 

 

Model T-02N sa vyznačuje veľmi robustnou, no technicky jednoduchou a ľahkou konštrukciou, ktorá spoľahlivo a bezpečne umožňuje balenie balíkov až do hmotnosti 1,2 t a priemeru až 160 cm. Základom je stroj s pätkami, ktoré zaisťujú dostatočnú stabilitu pri stacionárnej prevádzke stroja, ďalej nakladacie rameno uložené tak, aby nakladanie balíkov prebiehalo vpravo v smere jazdy. Na nakladacom ramene je možné nastaviť variabilnú rozteč, ktorá umožňuje pohodlné nakladanie balíka s rôznymi parametrami. Pre lepšie a pohodlnejšie nakladanie v kopcovitom teréne je obaľovačka vybavená funkciou priklopenia stola k nakladaciemu ramenu, čím je vylúčené riziko prepadnutia balíka cez stôl.

 

Princíp balenia pri modeli T-02N spočíva v rotácii otočného stola obaľovačky okolo svojej vertikálnej osi. Stôl je vybavený unikátnym systémom troch poháňaných valcov, ktoré zaručujú i rotáciu menej pevných a nepravidelných balíkov. Dômyselné uloženie poháňaných valcov spolu s dvojicou oporných valčekov zaisťuje stabilné držanie balíka na stole a zabraňuje tak jeho vypadnutiu. V závislosti na nastavení rýchlosti ovíjania trvá proces zabalenia balíka bez manipulácie od 40 do 60 s. Vyloženie balíka z otočného stola prebieha sklopením stola vľavo tak, že v konečnej fáze vyklopenia balíka je valec stola vo výške cca 5 cm nad zemou. Týmto je zaistená maximálna šetrnosť pri vyklápaní balíka a tým pádom minimalizované riziko poškodenia fólie.

 

Mechanizmus odvíjania fólie je konštruovaný tak, aby práca s ním bola pre obsluhu čo možno najviac pohodlná a jednoduchá. Konštrukčne veľmi jednoduchý a bezúdržbový mechanizmus s trojvalcovým prevedením zaisťuje kvalitné a konštantné prednapnutie fólie. Napnutie fólie je dané pomerom rýchlosti otáčania dvoch z troch valcov, medzi ktorými dochádza k samotnému napnutiu. Vďaka tretiemu navádzaciemu valcu je zabezpečené navedenie tak, že na napínacích valcoch nedochádza k preklzu fólie. Pre komfort obsluhy stroja je mechanizmus odvíjania vybavený hornou výklopnou časťou, ktorá zaistí obsluhe rýchlu a jednoduchú výmenu fólie. Plynová vzpera u výklopnej časti odvíjania zabezpečuje stabilné a pevné držanie cievky s fóliou.

 

Odstrihnutie fólie prebieha pomocou hydraulicky ovládaných nôh, ktoré  ju v priebehu zatvárania pomocou pohyblivého ramena zároveň prichytia v mechanizme odstrihu tak, aby bola fólia znovu pripravená k baleniu ďalšieho balíka. Odstrihnutie samotné je prevedené cez špeciálne vypaľovaný nôž, ktorý je vyrobený z veľmi kvalitnej ocele, čo zabezpečuje jeho dlhú životnosť.

Kontaktujte nás