Nesená obaľovačka T-02

Rozmery (dxšxv): 2250 x 1650 x 1600 mm
hmotnosť: 495 kg
max.priemer balíka: 160 cm
max. hmotnosť balíka: 1,2 t
šírka fólie: 750 mm
Mám záujem o tento stroj

Popis

Tento model je určený predovšetkým pre stacionárne balenie a to buď priamo na poli alebo na farme. Vzhľadom k absencii nakladacieho ramena je nutné pre nakladanie použiť ďalší manipulačný prostriedok napr. manipulátor popr.traktor s čelným nakladačom.

 

Model T-02 sa vyznačuje veľmi robustnou, no technicky jednoduchou a ľahkou konstrukciou, ktorá spoľahlivo a bezpečne umožňuje balenie balíkov až do hmotnosti 1,2 t a priemeru až 160 cm. Základom stroja je rám s pätkami, ktoré zaisťujú dostatočnú stabilitu pri prevoze stroja i bez uchytenia na trojbodovom závese traktora tzn. stroj je konštruovaný i pre prevoz s nezávislou hydraulickou jednotkou.

 

Princíp balenia spočíva v rotácii otočného stola obaľovačky okolo svojej vertikálnej osi. Stôl je vybavený unikátnym systémom troch poháňaných valcov, ktoré zaručujú i rotáciu menej pevných a nepravidelných balíkov.  Dômyselné uloženie poháňaných valcov spolu s dvojicou oporných valčekov, zaisťuje stabilné držanie balíka v stole a zabraňuje tak jeho vypadnutiu.  V závislosti na nastavení rýchlosti ovíjania trvá proces zabalenia balíka bez manipulácie od 40 do 60 s. Vyloženie balíka z otočného stola prebieha sklopením stola vľavo tak, že v konečnej fáze vyklopenie balíka je valec stola vo výške cca 5 cm nad zemou. Týmto je zaistená maximálna šetrnosť pri vyklápaní balíka a tým pádom minimalizované riziko poškodenia fólie.

Mechanizmus odvíjania je konštruovaný tak, aby práca s ním bola pre obsluhu čo možno najviac pohodlná a jednoduchá. Konštrukčne veľmi jednoduchý a bezúdržobový mechanizmus s trojvalčekovým prevedením zaisťuje kvalitné a konštantné prednapnutie fólie. Napnutie fólie je dané pomerom rýchlosti otáčania dvoch z troch valčekov, medzi ktorými dochádza k samotnému napnutiu. Vďaka tretiemu valčeku je zabezpečené navedenie tak, že na napínacích valcoch nedochádza k preklzu fólie. Pre komfort obsluhy stroja je mechanizmus odvíjania vybavený hornou výklopnou časťou, ktorá zaistí obsluhe rýchlu a jednoduchú výmenu fólie.  Plynová vzpera u výklopnej časti odvíjania zabezpečuje stabilné a pevné držanie cievky s fóliou.

 

Odstrihnutie fólie prebieha pomocou hydraulicky ovládaných nôh, ktoré ju v priebehu zatvárania pomocou pohyblivého ramena zároveň prichytí v mechanizme odstrihu tak, aby bola fólia znova pripravená k baleniu ďalšieho balíka. Odstrihnutie samotné je prevedené cez špeciálne vypalovaný nôž, ktorý je vyrobený z veľmi kvalitnej ocele.

Kontaktujte nás