Mulčovače MGL

pracovný záber: 170 - 220 cm
počet kladív: 36 - 40
Mám záujem o tento stroj

Popis

Lesnícke mulčovače sú určené na čistenie a udržiavanie lesných a poľnohospodárskych plôch. Sú používané na drvenie všetkých druhov dreva, konárov, krovín, zdrevnatených rastlinných zvyškov, podrastu a tenších kmeňov.  Lesnícky mulčovač predstavuje skvelý pomer ceny a výkonu. Mulčovač MGL je vybavený hydraulickým ovládaním zadného krytu. V rámci dodatočného vybavenia disponuje mechanickým ochranným pokladacím rámom. Zaoblené plazy zosilnené vysokopevnostným plechom, ktorý je odolný proti opotrebeniu, umožňujú pracovať v oboch smeroch jazdy. Ochranný reťazový kryt s gumenou clonou podporí robustnosť a životnosť mulčovača.

 

MAXIMÁLNY ZÁBER

Pre veľké podniky ponúkame profesionálny mulčovač MPS2Z, ktorý je zložený z dvoch mulčovacích jednotiek MPS. Plávajúce prispôsobenie mulčovacích jednotiek až +/- 12°. Stroj je vybavený hydraulickým systémom skladania.

 

MASÍVNE KLADIVÁ

Mulčovače majú namontované špeciálne tvarované masívne kladivá, ktoré sú vyrobené z kvalitnej kovanej ocele pre dlhú životnosť a odolnosť. Kladivá počas práce spôsobujú zdvíhanie pôdnej masy vplyvom turbulencií vzduchu a vákua. Špeciálne tvarované kladivá na drevo umožňujú lepšie drobenie a zároveň univerzálne použitie mulčovača.

 

EFEKTÍVNEJŠIE MULČOVANIE

Patent Low Vib garantuje rýchlejšie otáčanie rotora s vyššou obvodovou rýchlosťou kladív, čo má vplyv na lepší efekt mulčovania. Patentovaným rozložením kladív sa znižujú vibrácie, čím sa predlžuje životnosť samotného mulčovača.

 

ÚČELOVÉ PROTIOSTRIE

Pre maximálnu efektivitu a dokonalý drobiaci účinok pri mulčovaní sú lesné mulčovače vybavené špeciálne tvarovaným účelovým protiostrím. Sú priskrutkované v dvoch radoch a v prípade potreby ich možno veľmi rýchlo a jednoducho vymeniť.

 

VYSOKÁ ODOLNOSŤ

Jednou z hlavných predností všetkých mulčovačov Tehnos je vysoká konštrukčná robustnosť a odolnosť na použitie v ťažkých podmienkach. Disponujú krytom z dvojitého plechu vyššej kvality, ktorý významne predlžuje ich životnosť. Na želanie možno mulčovač vybaviť aj zadným ochranným gumovým krytom.

Technické parametre

model MGL 170 LW MGL 220 LW
pracovný záber (cm) 170 220
počet remeňov 5 5
počet kladív 36 30/40
výkon traktora (kW) 60-74 74-103
hmotnosť (kg) 940 1115/1215

 

Kontaktujte nás