Mulčovače MBL ľahké

pracovný záber: 150 - 200 cm
počet kladív: 14 - 18
Mám záujem o tento stroj

Popis

Ľahší variant stranového mulčovača MB je určený pre prácu s ľahšími traktormi pri nižšej rýchlosti. Oproti modelu MB Profi disponuje ľahšou, ale vysokopevnostnou konštrukciou. Paralelogram umožňuje mulčovanie povrchov s veľkým sklonom.  Okrem univerzálneho použitia v poľnohospodárstve sú určené na mulčovanie komunálnych plôch so sklonom +90 °/-60 °, predovšetkým svahov vodných tokov, priekop, povrchov v okolí ciest a trávnikov, ovocných sadov a pastvín. Pre ešte väčší posuv je vybavený prevodovým ústrojenstvom umiestneným mimo stroja a zároveň opatrený ochranným rámom.

 

MASÍVNE KLADIVÁ

Mulčovače majú namontované špeciálne tvarované masívne kladivá, ktoré sú vyrobené z kvalitnej kovanej ocele pre dlhú životnosť a odolnosť. Kladivá počas práce spôsobujú zdvíhanie pôdnej masy vplyvom turbulencií vzduchu a vákua.

 

MAXIMUM MOŽNOSTÍ

Veľkou výhodou a prednosťou stranových mulčovačov je robustný paralelogram. Ten umožňuje mulčovať povrchy s veľkým sklonom od -60° až do 90°. Vďaka svojej manévrovateľnosti prinášajú nebývalé možnosti do oblasti mulčovania.

 

ÚČELOVÉ PROTIOSTRIE

Pre maximálnu efektivitu a dokonalý drobiaci účinok pri mulčovaní sú lesné mulčovače vybavené špeciálne tvarovaným účelovým protiostrím. Sú priskrutkované v dvoch radoch a v prípade potreby ich možno veľmi rýchlo a jednoducho vymeniť.

 

VYSOKÁ ODOLNOSŤ

Jednou z hlavných predností všetkých mulčovačov Tehnos je vysoká konštrukčná odolnosť pre použitie v ťažkých podmienkach. Disponujú krytom z masívneho plechu s vyššou kvalitou, ktorý významne predlžuje ich životnosť.

Technické parametre

model MBL 150 LW 170 LW 200 LW
pracovný záber (cm) 150 170 200
posun stroja (cm) 140 140 140
počet remeňov 3 4 4
počet kladív 14 16 18
výkon traktora (kW) 37-51 40-59 48-63

 

Kontaktujte nás