Luxxum

výkon: 100 - 120 koní
počet valcov: 4
objem motora: 3400 cm
Mám záujem o tento stroj

Popis

Luxxum predstavuje ideálnu voľbu pre všetkých, ktorí požadujú malý, obratný a jednoduchý traktor s dostatočným výkonom až 120 koní. Náročné požiadavky rakúskych farmárov sa prejavujú vo výbave traktora, ktoré z neho tak robia TOP traktor vo svojej triede. Vo výbave nechýba napríklad axiálny hydrogenerátor, skvelá prevodovka s 32 x 32 rýchlosťami a automatickým radením alebo svižný štvorvalcový motor.

 

PLNOHODNOTNÝ VÝVODOVÝ HRIADEĽ PTO

Luxxum je vybavený kompletnou variáciou pohonov vývodového hriadeľa PTO. Jedná sa o nasledujúce otáčky:  540, 540E, 1000 a 1000E s jednoduchým ovládaním priamo z kabíny traktora. Pri práci traktora s vývodovým hriadeľom PTO v režime ECO, ak nepotrebujete prenášať plný výkon traktora, dosiahnete významné úspory paliva. Nominálne otáčky vývodového hriadeľa PTO možno dosiahnuť pri znížených otáčkach motora. Naviac je systém vybavený funkciou Auto PTO, ktorá automaticky deaktivuje výstupný hriadeľ, keď sa zadný trojbodový záves zdvihne nad vopred nastavenú polohu. Vo výbave môžete mať tiež predný vývodový hriadeľ PTO, ktorý dosahuje nominálnych otáčok 1000 ot/min. pri otáčkach motora 1 929 ot/min  - bez alebo s predným trojbodovým závesom.

 

SILNÝ A OBRATNÝ TRAKTOR NA FARMU

Traktory Luxxum sú na prvý pohľad malé. Pre agregáciu s väčšinou závesných strojov však poskytujú dostatok výkonu. Ďalším TOP prvkom v tejto kategórii je axiálny piestový hydrogenerátor, ktorý traktoru umožňuje dosiahnuť vysokého prietoku až 100 l/min. Zadný trojbodový záves potom umožňuje zdvihnúť náradie až o hmotnosti 5 560 kg. Jednoduché nastavenie a práca so závesnými strojmi sú potom dané elektronicky ovládanými okruhmi hydrauliky.

 

UZAVRETÝ HYDRAULICKÝ SYSTÉM

Prevodovka má samostatnú olejovú náplň a hydraulika samostatný uzavretý systém. Vďaka tomu nedochádza k miešaniu týchto olejov. Hydraulický systém so snímacou vetvou LS (CCLS) má o tretinu zvýšený prietok oleja, a to na 80 l/min. Táto štandardná špecifikácia je určená pre konfiguráciu traktora s tromi vonkajšími hydraulickými okruhmi s mechanickým ovládaním. Pre tých čo chcú viac je k dispozícii axiálny piestový hydrogenerátor s prietokom oleja až 100 l/min. Táto špecifikácia je určená pre konfiguráciu traktora s olektrohydraulickými okruhmi. Pracovné stroje sú ovládané s ľahkosťou, a to bez ohľadu na ich veľkosť a hmotnosť. Vďaka zadnému trojbodovému závesu kategórie II, je možné zdvihnúť až 5 560 kg. Predný trojbodový záves zdvihne až 2 000 kg.

 

PREVODOVKA S AUTOMATICKÝM RADENÍM

Luxxum je skrátka radosť riadiť. K dispozícii máte štvorstupňový Powershift s celkom 32 x 32 rýchlosťami radenými pod záťažou bez použitia spojky medzi jednotlivými prevodovými stuňami. Počas agregácie traktora s čelným nakladačom alebo len pri zmene smeru jazdy iste taktiež oceníte radenie pod zaťažením. Nechýba automatické radenie v režime pole/cesta alebo nastavenie agresivity radenia v troch rôznych režimoch.

 

ODPRUŽENÁ NÁPRAVA A KABÍNA

O príjemú prácu s týmito traktormi sa stará odpružená náprava a kabína. Jedná sa o overenú koncepciu nápravy, ktorú využívajú traktory rady Maxxum. Podľa aktuálnych jazdných podmienok možno odpruženie nápravy prispôsobiť trom preddefinovaným režimom pruženia. Maximálne užitočné zaťaženie nápravy je 8 000 kg. Spoločne s malým polomerom otáčania iba 4,3 metra disponujú traktory Luxxum vynikajúcimi schopnosťami.

 

 

Viac informácií

 

Technické parametre

Model

počet valcov

menovitý výkon

(kW/hp)

prevodovka

LUXXUM 100 4 74/100 robotická prevodovka 32 x 32
LUXXUM 110 4 81/110 robotická prevodovka 32 x 32
LUXXUM 120 4 86/120 robotická prevodovka 32 x 32

 

Kontaktujte nás