Lisy na okrúhle balíky RB s variabilnou komorou

Popis

Lisy CASE IH s variabilnou komorou vynikajú svojou všestrannosťou, excelentným lisovaním všetkých materiálov a optimálnym nastavením veľkosti balíkov. Lisy CASE IH s variabilnou komorou sú skonštruované pre zákazníkov, ktorí potrebujú extra výkonný lis pre lisovanie všetkých druhov materiálov. Na základe svojich požiadaviek potom tieto lisy umožňujú jednoduché nastavenie veľkosti balíka. Lisovacia komora s pásmi zaisťuje minimálne straty, vysoké utuženie balíka s kvalitným mäkkým jadrom. Výhodou týchto lisov je aj najširší zberač na trhu, ktorý umožňuje lisovanie riadkov aj po tých najväčších kombajnoch.

 

VARIABILNÁ KOMORA

Zásluhou lisu CASE IH s variabilnou komorou môžete za každej situácie vyhovieť svojim požiadavkám alebo požiadavkám vašich zákazníkov. Lisy RB 455, prípadne modely 465, umožňujú lisovanie valcovitých balíkov s rozmermi 120 x 150 cm, respektíve 120  až 180 cm. Minimálna požiadavka na výkon ťažného prostriedka sa v závislosti od výbavy pohybuje v rozmedzí 100 až 120 koní.

 

KVALITNÉ LISOVANIE

Štyri gumotextilné nekonečné pásy zaisťujú vysokú zlisovateľnosť hmoty, čím zvyšujú kvalitu zlisovaného materiálu. Pracujú s nízkym odrolom cenných častí rastlín a ich prevádzka je tichá. Napnutie remeňov pre utuženie jadra balíka sú ovládané špirálovými pružinami. Ako je jadro formované a balík sa začína zväčšovať, napnutie remeňov a utuženie balíka významne vzrastá.

 

ROTOR S REZANÍM ALEBO BEZ

Rotor je navrhnutý ako neoddeliteľná súčasť lisovacieho systému. Vkladacie rotory produkujú vysoko zlisované balíky výživnej siláže. 15 rezacích nožov je hydraulicky ovládaných z traktora a každý nôž je istený pomocou pružiny predpätej tak, aby sa predchádzalo nechcenému poškodeniu noža vplyvom vniku nevhodného materiálu alebo cudzieho telesa.

 

EXTRA ŠIROKÝ ZBERAČ

Extra široký pick-up 2,35 m pre istý zber aj tých najväčších riadkov. Vkladací valček pred zberačom zlepší plynulosť toku hmoty. Dva bočné usmerňovacie slimáky nad zberačom uľahčujú vkladanie a priebežný šnek ASSIST ROLL nad zberačom zvýši rýchlosť podávania materiálu a aj výkon až o 20%. Štandardnou výbavou je 4 priečkový zberač alebo voliteľný 5 priečkový zberač ideálny pre zber senáže.

 

OVLÁDANIE A ÚDRŽBA

Lisy CASE IH RB sú obsluhami cenené pre ich jednoduché ovládanie. Tieto lisy možno ovládať jednoducho zásluhou ovládacích monitorov AFS 300 alebo AFS 700. Ovládacie terminály sú veľmi prehľadné a dobre čitateľné. Lisy disponujú dostatočným priestorom pre založenie siete a dobrú dostupnosť a pohodlie. Počet ovinutí možno jednoducho nastaviť cez ovládací terminál z kabíny traktora.

 

PROFILOVANÉ VALCE

V spodnej časti lisovacej komory je umiestnených päť profilovaných lisovacích valcov, ktoré nesú balík a zaisťujú bezpečné roztočenie v každých podmienkach. Ak spracovávate ťažko manipulovateľný suchý materiál ako napríklad mokrú trávu, prepracovaná lisovacia komora garantuje precízne utuženie bez sklzu materiálu.

 

SMART BALE

  • pre traktory a lisy vybavenými zbernicou ISO-BUS III
  • software automaticky ovláda celý cyklus lisovania
  • automatické zastavenie traktora, pri dosiahnutí požadovanej veľkosti balíka
  • automatická aktivácia ovíjania
  • automatické zdvihnutie zadných dverí
  • automatické zavretie zadných dverí
  • po vyhodení balíka, obsluha len dá impulz na pojazdové práce vpred

 

Viac informácií

 

 

 

 

Technické parametre

Modely šírka balíka (cm)

priemer balíka(cm)  

min.výkon na PTO (kW/k)
RB 455 120 90-150 63/85
RB 455 R 120 90-150 75/100
RB 465 120 90-180 67/90
RB 465 R 120 90-180 70/105

 

Kontaktujte nás