Lisy na okrúhle balíky RB s pevnou komorou

Popis

Lisy CASE IH s pevnou komorou rady RB majú dlhú tradíciu výroby a vynikajú kvalitným spracovaním. Zásluhou formovaných lisovacích valcov v lisovacej komore vynikajú tieto lisy perfektným tvarom a hustotou finálneho balíka. Ovládanie lisov je veľmi jednoduché rovnako ako  údržba. V rámci produktového portfólia lisov s pevnou komorou ponúkame vstupnú úroveň v podobe lisov RB 344 alebo profesionálne lisy 545.

 

RB 344

Lis RB 344 je veľmi jednoduchým lisom s priečkovým reťazovým dopravníkom. Vhodný je predovšetkým pre poľnohospodárov, ktorí potrebujú v priebehu roka lisovať malé množstvo balíkov sena, slamy alebo senáže a nechcú sa spoliehať na službárov. Tieto lisy formujú balíky s veľkosťou 120 x 125 centimetrov, disponujú zberačom so šírkou 2,05 metra a majú nízku požiadavku na výkon traktora. Výhodou tohto lisu je priaznivá obstarávacia cena, ľahká údržba a kvalitné lisovanie.

 

RB 545

Profesionálnym lisom s pevnou komorou CASE IH je bezpochybne model 545. Tento model vyniká novým zberačom, je vybavený 20 nožmi a minimálny výkon traktora pre agregáciu činí 135 koní. Lisovacia komora je vybavená profilovanými valcami, ktoré umožňujú neustále otáčanie a formovanie balíky aj pri malom množstve hmoty. Tento lis je už v štandarde vybavený systémom pre ovíjanie balíka sieťou a fóliou.

 

LISOVACIA KOMORA

Systém Roll Bar pri lisoch CASE IH využíva kombináciu valcov a priečkového dopravníka. Spodný valec nesie váhu balíka a spoločne so stieracím valcom zaisťuje založenie balíka a utvára jeho vzhľad v súčinnosti s priečkovým dopravníkom. Výsledkom je vždy kvalitne sformovaný balík.

 

REZACIE NOŽE

Pre kvalitné lisovanie a lepšie tráviace procesy u zvierat možno lisy RB vybaviť rezacími nožmi. Lišta nožov poskytuje možnosti použitia 10 alebo všetkých 20 (platí pre model RB 545) nožov. Nože sú automaticky zatiahnuté, keď je spustené dno a uvedené späť do pracovnej pozície, keď je dno opäť zdvihnuté.

 

OVLÁDACIE MONITORY

Lisy Case IH RB sú obsluhami cenené pre ich jednoduché ovládanie. Tieto lisy možno jednoducho ovládať vďaka ovládacím monitorom AFS 300 alebo AFS 700. Ovládacie terminály sú veľmi prehľadné a dobre čitateľné.

 

ŠPAGÁT, SIEŤ alebo FÓLIA

Výhodou lisov CASE IH je to, že si môžete vybrať, či výsledný balík bude ovíjaný špagátom, sieťou alebo fóliou. Vďaka tomuto rozsiahlemu výberu máte zaistené, že balík bude vždy ovinutý podľa požiadaviek svojho zákazníka.

 

ŠIROKÝ ZBERAČ

Modelový rad lisov s pevnou komorou RB je vybavený zberačom so šírkou v rozmedzí 2 až 2,2 metra, čo zaručuje ľahký zber bez akýchkoľvek strát aj pri lisovaní veľkých riadkov hmoty. Výsledkom je vždy kvalitný zber a perfektný balík.

 

Viac informácií

Technické parametre

modely šírka balíka (cm) priemer balíka (cm) min. výkon na PTO (kW/k)
RB 344 125 125 52/70
RB 344 R 125 125 62/85
RB 545 122 125 90/120

 

Kontaktujte nás