Desaťrotorové obracače Spider

Popis

Rotorový obracač krmovín SPIDER 1100 | 10 vyniká svojou ľahkou, ale zároveň vysoko robustnou konštrukciou. Aj cez svoj pracovný záber 10,8 m je po zložení veľmi kompaktný a umožňuje bezproblémový transport. Každý rotor môže individuálne kopírovať terén, čo v kombinácii s malým priemerom rotora garantuje vynikajúci výkon pri obracaní krmovín a rovnomerný rozhod. Navzájom spojené kryty sú zárukou vysokej stability stroja.

 

KOPÍROVANIE TERÉNU

Obracač krmovín SIP SPIDER postupne kopíruje terén pomocou vodiacich viacstupňových kolies. Vždy sa dá správne nastaviť pracovnú výšku, vďaka čomu je rozhod čistejší a jazda rýchlejšia. Stroj sa chová šetrne k mačine a pružinové prsty vykazujú oveľa dlhšiu životnosť. Dodatočné vodiace koleso doporučujeme pre prácu v zvlášť svahovitom či členitom teréne.

 

NASTAVENIE UHLA ROZHODU

Nastavení uhla rozhodu v rozsahu od 15° do 21° sa rotorový obracač Sip Spider dokonale prispôsobí terénu a všetkým nerovnostiam. Rovnako tak sa ramená s pružinovými prstami prispôsobujú povrchu smerom dopredu a dozadu o 7°, čo umožní aj prispôsobenie požadovanému riadku.

 

PREMYSLENÉ ROTORY

Unikátny dizajn rotorov s malým priemerom bráni zamotávaniu a garantuje úrodu čistej krmoviny. Asymetrické dvojité pružinové prsty sú stabilne uchytené na ramene a disponujú poistkou proti strate. Jednotlivé držiaky pružinových prstov sú vyrobené z masívnych trubiek pre dlhú životnosť.

 

SPOJKA WALTERSCHEID

Prostredníctvom vačkovej spojky Walterscheid na pohone chránite svoj stroj pred preťažením a prechádzate tak výpadkom stroja aj opravám. Stáva sa tak najčastejšie na začiatku práce, než dosiahnete optimálnu pracovnú rýchlosť. Bezpečnostná spojka je namontovaná vedľa hlavnej prevodovky a je zaistená jej dostatočná prevádzková ochrana.

 

 

Technické parametre

model SPIDER 1100/10 1100/10 T
pracovný záber (m) 10,80 10,80
prepravná výška (m) 3,70 2,45
priemer rotora (m) 1,45 1,45
počet rotorov 10 10
počet prstov na rotore 6 6
požiadavka na traktor (kW/k) 74/100 46/60

 

Kontaktujte nás