Čelný žací stroj DISC F alp

pracovný záber: 2,16 - 3 m
počet diskov: 5 - 7
počet nožov na disku: 2
Mám záujem o tento stroj

Popis

Každodenná práca na lúkach vyžaduje spoľahlivú a kvalitnú techniku a tou sú robustné, ale zároveň ľahké diskové žacie stroje DISC F ALP. Sú špeciálne vyvinuté pre prácu v horských oblastiach a strmých svahoch a zároveň garantujú čisté a kvalitné krmivo. Dlhá životnosť, perfektná stabilita, rýchle prispôsobenie terénu a veľmi ľahká údržba patria medzi ich najdôležitejšie prednosti.

 

EFEKTIVITA NA PRVOM MIESTE

Hydraulický bočný posuv umožňuje posúvanie až o 200 mm smerom vľavo a vpravo, čo má za následok spoľahlivé ukladanie pokosenej krmoviny medzi kolesá traktora aj pri práci v strmých svahoch. Tým dochádza k optimalizácii prietoku krmiva cez lištu. Možnosť náklonu žacieho stroja až o 8°.

 

ŠPECIÁLNE TVAROVANÉ DISKY

Počas kosenia je najdôležitejšie, aby pokosená tráva nepôsobila za žaciu lištu ako prekážka. Z tohto dôvodu sme vyvinuli žaciu lištu so špeciálne tvarovanými diskami z oteruodolnej ocele Hardox s hrúbkou 4 mm. Tie zároveň odvádzajú cudzie telesá a bránia znečisteniu krmovín. Žacie disky rotujúce do stredu optimalizujú priechod krmovín a ukladajú ju do úzkych riadkov.

 

SPOĽAHLIVÁ POISTKA PROTI PREŤAŽENIU

Vo firme SIP vyvinuli v roku 2007 novú generáciu žacích líšt, v ktorých bol prvýkrát zakomponovaný systém istenia proti preťaženiu DDSS. Žacie disky sú jednotlivo istené pomocou strižných kolíkov, ktoré eliminujú poškodenie žacej lišty.

Technické parametre

model DISC 220 F alp DISC 260 F alp DISC 300 F alp
pracovný záber (m) 2,16 2,60 3
hmotnosť (kg) 415 460 495
počet diskov 5 6 7
počet nožov na disku 2 2 2
požiadavka na traktor (kW/k) 30/40 38/50 45/60

 

Kontaktujte nás