Axial-Flow 250

počet valcov: 6
objem motora: 11,1 - 15,9 l
výkon: 498 - 634 koní
Mám záujem o tento stroj

Popis

Kombajny Axial-Flow® rady 250 sú významné svojou unikátnou jednorotorovou technológiou separácie zrna, ktorú značka Case IH predstavila už pred viac ako 40 rokmi a dodnes si drží rad pôvodných patentov. Tento modelový rad si udržiava všetky svoje hlavné prednosti, medzi ktoré sa primárne radí maximálna šetrnosť k zrnu a jednoduchosť s nízkymi prevádzkovými nákladmi. Tieto kombajny sú teraz dostupné s automatizačným systémom nastavenia stroja AFS Harvest Command. S chytrosťou spracovania rastlinných zvyškov ako pri riadkovaní slamy, tak pri drvení a ponechaní na ponechaní na poli drvič X-tra odvádza tú najlepšiu prácu. Kombajny Axial-Flow® radu 250 sú skvelou voľbou pre veľké i stredné poľnohospodárske podniky a stále obľúbenejšie sú aj u službárov a to práve vďaka svojej vysokej univerzálnosti a jednoduchosti. Axial-Flow® radu 250 je ponúkaný v 3 modeloch: 5250, 6250 a 7250.

 

ŠPIČKOVÁ VÝBAVA KABÍNY

Pre maximálny komfort aj pri celodennom nasadení sú všetky kombajny Axial-Flow radu 250 vybavené kabínou Luxury. Obsluhe poskytuje maximálne pohodlie a znižuje únavu vo večerných hodinách. Výhľad z kabíny je nadštandardný. Stĺpiky v prednej časti kabíny sú úzke a umiestnené mimo zorného poľa a nebránia tak výhľadu. Luxusné prevedenie kabíny zahŕňa pohodlné kožené sedadlo vodiča s odvetrávaním a vyhrievaním. Pod sedadlom spolujazdca je umiestnená chladnička. Komfort zvyšuje plne nastaviteľný stĺpik riadenia s nožnými opierkami, ovládací panel s multifunkčnou pákou a farebným, dotykovaým monitorom AFS 700 PRO. Veľké okno do zásobníkov, chladiaci priestor na fľašu s pitím a veľa úložného priestoru dopĺňa komfortné prvky, ktoré kabína poskytuje obsluhe po celú dobu žatvy.

 

VYSOKÁ KVALITA - ŠETRNÉ ODDEĹOVANIE ZRNA

Kombajny CASE IH si už od svojho uvedenia na trh zachovávajú svoju tradičnú koncepciu oddeľovania zrna pomocou jedného rotora. Vďaka tomuto systému sú maximálne šetrné k zozbieranému zrnu, pretože zrná sú šetrne z klasov vytierané. V porovnaní s konvenčnou technológiou výmlatu tak kombajny CASE IH dosahujú najlepšie výsledky, či už sa jedná o percentá polámaných zŕn alebo množstvo úlomkov. Vďaka šetrnému zaobchádzaniu so zrnom usporíte s Axial-Flow tisíce eur.

 

NAJNIŽŠIE PREVÁDZKOVÉ NÁKLADY

Hlavným kritériom pre poľnohospodárov z hľadiska agronómie je šetrnosť k zrnu, pre prevádzkovateľov sú to potom prevádzkové náklady. Kombajny CASE IH sú najjednoduchšími kombajnami na trhu zásluhou minima pohyblivých častí a reťazí (8 remeňov, 4 reťaze). Obsluhy oceňujú napríklad minimum mazacích miest a rýchlu dennú prípravu stroja. V porovnaní s konkurenciou Axial-Flow na plnej čiare víťazí v prevádzkových nákladoch, čo potvrdila svojimi testami aj skúšobňa DLG.

 

RÝCHLA VÝMENA KOŠOV

S kombajnami Axial-Flow  zožnete čokoľvek. Úroda tak môže začať trávnym semenom a skončiť až v kukurici, preto sú u mnohých službárov tak obľúbené, pretože dokážu byť v priebehu roka vysoko využité. Zásluhou širokej škály výmenných mlátiacich a separačných košov sa tak kombajn dokáže rýchlo prispôsobiť ktorejkoľvek plodine. Všetky ďalšie nastavenia vykonáva obsluha priamo z pohodlnej kabíny. Priebeh oddeľovania zrna možno ovplyvniť niekoľkými ďalšími nastaviteľnými parametrami a reagovať tak na meniace sa podmienky na poli (zrelosť porastu, vlhkosť).

 

ŠIKOVNE SO SLAMOU

Riadkovanie slamy s kombajnami CASE IH prináša mnoho benefitov a to najmä zlisovateľnosť slamy, kde na rozdiel od ostatných kombajnov dokážeme do jedného balíka dostať viac hmoty. Balíky majú potom vyššiu hustotu a slama lepšie vsakuje. Znižuje tak náklady na lisovanie aj dopravu. Prechod z režimu riadkovanie na drvenie je otázkou stlačenia jediného tlačítka zo sedadla vodiča. Pri rozklade hmoty je z pôdy rovnomerne odoberaná voda a dusík, čo vedie k pekným, vyrovnaným porastom.
 

Viac informácií

Technické parametre

Modely Axial-Flow 7250 Axial-Flow 8250 Axial-Flow 9250
max. výkon (koní) 498 571 634
objem zásobníka zrna (l) 14 400 14 400 14 400
doporučený záber žacieho adaptéra

3,7 / 4,6

3,7 / 4,6

3,7 / 4,6

 

Kontaktujte nás