Axial-Flow 150

počet valcov: 6
objem motora: 6,7 - 8,7 l
výkon: 312 - 449 koní
Mám záujem o tento stroj

Popis

Kombajny Axial-Flow® rady 150 sú významné svojou unikátnou jednorotorovou technológiou separácie zrna, ktorú značka CASE IH predstavila už pred viac ako 40 rokmi a dodnes si drží mnoho pôvodných patentov. Tento modelový rad si udržiava všetky svoje hlavné prednosti, medzi ktoré sa primárne radí maximálna šetrnosť k zrnu a jednoduchosť s nízkymi prevádzkovými nákladmi. Tieto kombajny sú teraz dostupné s prvkami automatizácie nastavenia, ako je napríklad automatická regulácia prúdu vzduchu v sitovej skrini. Chytrosť spracovania rastlinných zvyškov ako pri riadkovaní slamy, tak aj pri drvení a zanechaní na poli je možné uspokojiť aj tých najnáročnejších užívateľov. Kombajny Axial-Flow® rady 150 sú skvelou voľbou pre malé i stredné poľnohospodárske podniky a stále obľúbenejšie sú aj na súkromných farmách, kde oceňujú rýchlu prípravu stroja a vysoký výkon aj s malým záberom obrábacieho adaptéra. Axial-Flow® rady 150 je ponúkaný v 3 modeloch:  5150, 6150 a 7150.

 

VYSOKÁ KVALITA - ŠETRNÉ ODDEĽOVANIE ZRNA

Kombajny Case IH si už od svojho uvedenia na trh zachovávajú svoju tradičnú koncepciu oddeľovania zrna pomocou jedného rotora. Vďaka tomuto systému sú maximálne šetrné k zozbieranému zrnu, pretože zrná sú šetrne z klasov vytierané. V porovnaní s konvenčnou technológiou výmlatu tak kombajny Case IH dosahujú najlepšie výsledky, či už sa jedná o percentá polámaných zŕn alebo množstvo úlomkov. Vďaka šetrnému zaobchádzaniu so zberaným zrnom usporíte s Axial-Flow® tisíce eur.

 

NAJNIŽŠIE PREVÁDZKOVÉ NÁKLADY

Hlavným kritériom pre poľnohospodárov z hľadiska agronómie je šetrnosť k zrnu, pre prevádzkovateľov sú to potom prevádzkové náklady. Kombajny Case IH sú najjednoduchšími kombajnami na trhu zásluhou minima pohyblivých častí a reťazí. Obsluhy oceňujú napríklad minimum mazacích miest a rýchlu dennú prípravu stroja. V porovnaní s konkurenciou Axial-Flow® na plnej čiare víťazí v prevádzkových nákladoch, čo potvrdila svojimi testami aj skšobňa DLG.

 

MAXIMÁLNA UNIVERZÁLNOSŤ - RÝCHLA VÝMENA KOŠOV

S kombajnami Axial-Flow zožnete čokoľvek. Práce sa môžu začať zberom trávnych semien a skončiť až v kukurici, preto sú u rady užívateľov tak obľúbené, pretože dokážu byť v priebehu roka vysoko využiteľné. Zásluhou širokej škály výmenných mlátiacich a separačných koľov sa tak kombajn dokáže rýchlo prispôsobiť každej plodine. Všetky ďalšie nastavenia vykonáva obsluha priamo z pohodlnej kabíny. Priebeh oddeľovania zrna možno ovplyvniť niekoľkými ďalšími nastaviteľnými parametrami a reagovať tak na meniace sa podmienky na poli (zrelosť porastu, vlhkosť).

 

SYSTÉM ČISTENIA CROSS FLOW

Aj pri práci na svahoch alebo v kopcovitom teréne vynikajú kombajnu Case IH maximálnou možnou kvalitou zberaného zrna uloženého v zásobníku. Čistiaci systém Cross Flow sa automaticky prispôsobí sklonu svahu bez zásahu obsluhy, čo zaisťuje rovnomerné rozloženie plodiny pre kvalitné čistenie. Kompenzácia sklonu svahu zabezpečuje, že zrná sú rovnomerne rozprestreté na sitách. Čistiaci systém dokáže pracovať až do sklonu svahu 12°.

 

PERFEKTNÝ RIADOK AJ ROZHOZ

Riadkovanie slamy s kombajnami Case IH prináša rad benefitov a to najmä lepšiu zlisovateľnosť slamy, kde narozdiel od ostatných kombajnov dokážeme do jedného balíka dosť viac hmoty, balíky majú vyššiu hustotu a slama lepšie vsakuje. Znižuje tak náklady lisovania aj dopravu. Prechod z režimu riadkovania na drvenie je otázkou stlačenia jediného tlačidla zo sedadla vodiča. Integrovaný drvič veľmi jemne nareže a diskové metače rovnomerne rozhodia materiál v celom zábere. Pri rozklade hmoty je z pôdy rovnomerne odoberaná voda a dusík, čo vedie k pekným, vyrovnaným porastom.

Viac informácií

 

 

 

Technické parametre

Model Axial-Flow 5150 Axial-Flow 6150 Axial-Flow 7150
max.výkon (koní) 312 400 449
objem zásobníka zrna (l) 8800 10 570 10 570
doporučený záber žacieho adaptéra 3,7 / 4,6

3,7 / 4,6

3,7 / 4,6

 

Kontaktujte nás