Adaptéry MacDon

Popis

Značka MacDon je priekopníkom v oblasti vývoja a výroby pásových líšt. S viac než 25 rokmi skúseností je tak právom označovaná ako špecialista na žatvu. Pásová lišta MacDon je vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí požadujú lištu so záberom do 13,7 m a zberajúcich štandardné plodiny ako sú obiloviny alebo repku olejku. Spoločne s radom partnerov a zaujímavých konštrukčných riešení tak táto lišta prináša svojim užívateľom rad výhod, ktoré dokážu pri žatve dosahovať najlepšie výsledky.

 

 

DRUHY

FD - FLEXIBILNÁ PÁSOVÁ LIŠTA

Flexibilná pásová lišta MacDon FD1 ponúka patentovaný technológiu FlexDraper® vďaka ktorej je umožnený priečny priehyb žacej kosy pre zber tesne nad zemou aj pri nerovnom povrchu. Tento unikátny kopírovací systém využijete najmä pri zbere nízkorastúcich plodín, ako je sója alebo hrach, ojedinele potom pri extrémnom poľahnutí obilnín. Technológia FlexDraper® využíva jednoduchú mechaniku bez použitia zložitých hydraulických systémov a dokonale zožne všetku úrodu z pola. Tieto lišty sú vhodné aj pre veľké zábery a maximalizujú zisky vášho hospodárenia.

 

D - PEVNÁ LIŠTA

MOdelový rad D1 predstavuje pevnú pásovú lištu, ktorá vyniká okrem iného výborným kopírovaním povrchu. Je dobrou voľbou pre tých, ktorí vyžadujú záber do 9,1 m a kosia štandardné plodiny ako obilniny a repku olejnú. Vďaka plynulému toku materiálu dokážete zvýšiť výkonnosť svojho kombajnu a maximalizovať svoju produktivitu práce.

 

 

VLASTNOSTI

OKAMŽITÁ REAKCIA - ACTIVE FLOAT SYSTEM

Stredovú časť každého adaptéra MacDon tvorí centrálny modul kopírovania označený ako FM100. Funkcia Active Float tak umožňuje lište plynulo reagovať na meniace sa pôdne podmienky. Dve sady špirálových pružín nesú až 97% hmotnosti adaptéra, vďaka tomu je zaručená okamžitá odozva kopírovania v podobe 4,8 stupňa bočného náklonu a 178 mm zvislého kopírovania.

 

DÔMYSELNÉ VKLADANIE - AKTÍVNY TOK PLODINY DO KOMBAJNU

Pohyb pozbieranej hmoty do kombajnu prebieha takzvane aktívnym tokom, ktorý značne zvyšuje produktivitu kombajnu počas zberu. Plodina je najprv šetrne umiestnená na bočné pásy a rýchlym pohybom premiestnená k centrálnemu pásu, od ktorého je odobratá vkladacím šnekom a poslaná do šikmého dopravníka kombajnu. Výsledkom je tak maximála výkonnosť. Pri zbere porastu s veľkým množstvom materiálu napomáha horný aktívny závitový valec.

 

POZBIERA TAKMER VŠETKO - EXCELENTNÉ KOPÍROVANIE

Automatická regulácia výšky lišty umožňuje obsluhe zvoliť tlak na pôdu, výšku strniska a vysunutie tretieho bodu priamo z kabíny. Spolu s použitím stabilizačných kolies umožňuje žať vo výške 30-560 mm od povrchu zeme. Pásová lišta MacDon tak zaručuje exelentné vysekanie a zber bez strát za všetkých zberových podmienok. Zásadnou výhodou oproti konkurencii je mechanické kopírovanie povrchu.

 

UNIKÁTNA LIŠTA - RIEŠENIE PRE KAŽDÝ KOMBAJN

Lištu MacDon si môžete zaobstarať na akúkoľvek farbu kombajnu. Aj do budúcna tak nie ste limitovaní značkou kombajnu, stačí iba zmeniť centrálne uchytenie a môžete pokračovať v zbere. Vďaka tomu tak má investícia do pásovej lišty MacDon veľkú hodnotu, pretože nie ste nijak limitovaní až do fázy, kedy je potrebné obmeniť zberový adaptér.

 

PRIHŔŇAČ ŠETRNÝ K PLODINE

Prihŕňač pásových líšt MacDon je riadený vačkovou dráhou pohybu. To tejto lište umožňuje, že sa prstami prihŕňača ľahko dostanú pod úroveň kosy a plodinu zdvihnú ešte pred samotným skosením. Prihŕňač tak plodinu šetrne nadvihne zo zeme a položí ju na pásové dopravníky. Tento ojedinelý systém prihŕňača tak úplne minimaluzuje nutné použitie a zložitú montáž nadzdvihákov.

Technické parametre

  FD 125        
pracovný záber (m) 7,6 9,1 10,6 12,2 13,7
hmotnosť (kg) 3053 3384 3520 3797 3992
prihŕňač 4 dráhy pohybu
rýchlosť otáčok prihŕňača (ot/min) 0-67 0-67 0-67 0-67 0-67

 

Kontaktujte nás