Adaptéry MacDon

Popis

Pásová lišta MacDon je vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí požadujú univerzálnu kombajnovú lištu, chcú zvýšiť výkonnosť zberu, pestujú nízkorastúce plodiny a riešia problémy s poľahlými porastami. Spoločne s radom patentov a zaujímavých konštrukčných riešení tak táto lišta prináša svojim užívateľom množstvo výhod, ktoré vám pomôžu zožať každé zrnko z poľa a dosiahnete tak najlepšie zberové výsledky.

 

 

FD2 - FLEXIBILNÁ PÁSOVÁ LIŠTA

Špecialista na výrobu zberovej techniky MacDon na základe reakcií a podnetov od existujúcich užívateľov predstavil generáciu pásových líšt MacDon FD2. Ide o model, ktorý je určený najmä pre európske podmienky s výraznými inováciami. Hlavnýcm rozdielom oproti staršej FD1 je zväčšenie šírky bočných pásov o 20 cm na celkovú hodnotu 127 cm, čo výrazne zlepšuje kvalitu práce pri zbere veľkoobjemových materiálov, ako je napríklad repka. Jednou z noviniek je voliteľná výbava na prianie ContourMax, jedná sa o malé kopírovacie kolieska, s ktorými je možné žať vo flexi režime až do výšky 47 cm. Nové aktívne bočné deliče, upravený pohon kosy, väčšie žabky a dvojprsty sú možno na prvý pohľad zanedbateľné inovácie, ale veľmi dôležité. Keď sa pridá rad maličkostí ako prvky z hliníka na zníženie hmotnosti, veľmi ľahké nastavenie a ďalšie, máme tu kompletne novú, v praxi už overenú lištu vychádzajúcu z rady FD1 spĺňajúcu všetky aktuálne požiadavky českých a slovenských farmárov.

 

FD - FLEXIBILNÁ PÁSOVÁ LIŠTA

Flexibilná pásová lišta MacDon FD1 ponúka patentovanú technoljógiu FlexDraper®, vďaka ktorej je umožnený priečny priehyb žacej kosy pre zber tesne nad zemou aj pri nerovnom povrchu. Tento unikátny kopírovací systém využijete najmä pri zbere nízkorastúcich plodín, ako je sója alebo hrach, ojedinele potom pri extrémnom poľahnutí obilnín. Technológia FlexDraper® vyžíva jednoduché mechaniky bez použitia zložitých hydraulických systémov a dokonale zožne všetku úrodu z poľa. Tieto lišty sú vhodné aj pre veľké zábery a maximalizujú zisky vášho hospodárenia.

 

D - PEVNÁ LIŠTA

Modelový rad D1 predstavuje pevnú pásovú lištu, ktorá vyniká okrem iného výborným kopírovaním povrchu. Je dobrou voľbou pre tých, ktorí vyžadujú záber do 9,1 m a kosia štandardné plodiny ako obilniny a repku olejnú. Vďaka plynulému toku materiálu dokážete zvýšiť výkonnosť svojho kombajnu a maximalizovať svoju produktivitu práce.

 

 

VLASTNOSTI

OKAMŽITÁ REAKCIA - ACTIVE FLOAT SYSTEM

Stredovú časť každého adaptéra MacDon tvorí centrálny modul kopírovania označený ako FM100. Funkcia Active Float tak umožňuje lište plynulo reagovať na meniace sa pôdne podmienky. Dve sady špirálových pružín nesú až 97% hmotnosti adaptéra, vďaka tomu je zaručená okamžitá odozva kopírovania v podobe 4,8 stupňa bočného náklonu a 178 mm zvislého kopírovania.

 

DÔMYSELNÉ VKLADANIE - AKTÍVNY TOK PLODINY DO KOMBAJNU

Pohyb pozbieranej hmoty do kombajnu prebieha takzvane aktívnym tokom, ktorý značne zvyšuje produktivitu kombajnu počas zberu. Plodina je najprv šetrne umiestnená na bočné pásy a rýchlym pohybom premiestnená k centrálnemu pásu, od ktorého je odobratá vkladacím šnekom a poslaná do šikmého dopravníka kombajnu. Výsledkom je tak maximála výkonnosť. Pri zbere porastu s veľkým množstvom materiálu napomáha horný aktívny závitový valec.

 

POZBIERA TAKMER VŠETKO - EXCELENTNÉ KOPÍROVANIE

Automatická regulácia výšky lišty umožňuje obsluhe zvoliť tlak na pôdu, výšku strniska a vysunutie tretieho bodu priamo z kabíny. Spolu s použitím stabilizačných kolies umožňuje žať vo výške 30-560 mm od povrchu zeme. Pásová lišta MacDon tak zaručuje exelentné vysekanie a zber bez strát za všetkých zberových podmienok. Zásadnou výhodou oproti konkurencii je mechanické kopírovanie povrchu.

 

UNIKÁTNA LIŠTA - RIEŠENIE PRE KAŽDÝ KOMBAJN

Lištu MacDon si môžete zaobstarať na akúkoľvek farbu kombajnu. Aj do budúcna tak nie ste limitovaní značkou kombajnu, stačí iba zmeniť centrálne uchytenie a môžete pokračovať v zbere. Vďaka tomu tak má investícia do pásovej lišty MacDon veľkú hodnotu, pretože nie ste nijak limitovaní až do fázy, kedy je potrebné obmeniť zberový adaptér.

 

PRIHŔŇAČ ŠETRNÝ K PLODINE

Prihŕňač pásových líšt MacDon je riadený vačkovou dráhou pohybu. To tejto lište umožňuje, že sa prstami prihŕňača ľahko dostanú pod úroveň kosy a plodinu zdvihnú ešte pred samotným skosením. Prihŕňač tak plodinu šetrne nadvihne zo zeme a položí ju na pásové dopravníky. Tento ojedinelý systém prihŕňača tak úplne minimaluzuje nutné použitie a zložitú montáž nadzdvihákov.

Technické parametre

  FD 125
pracovný záber (m) 7,6 9,1 10,6 12,2 13,7
hmotnosť (kg) 3053 3384 3520 3797 3992
prihŕňač 4 dráhy pohybu
rýchlosť otáčok prihŕňača (ot/min) 0-67 0-67 0-67 0-67 0-67

 

  FD 230 FD D235 FD 240 FD 245 FD 250
pracovný záber (m) 9,1 10,6 12,2 13,7 15,2
hmotnosť (kg) 3701 3900/3985 4133 4635 4853
prihŕňač 4 dráhy pohybu
rýchlosť otáčok prihŕňača (ot/min) 0-67 0-67 0-67 0-67 0-67

 

Kontaktujte nás