Univerzálne podvozky

Popis

Univerzálne podvozky dodávame na troch typoch odpružených náprav - Boggie a tandem / tridem. Podvozky sú štandardne vybavené riadením náprav (mimo MEGA 13). Zadná náprava je riaditeľná u návesov MEGA18, 20 a 21, u návesov MEGA 25 a 33 je riaditeľná prvá a tretia náprava. Podvozky sú pripravené na montáž odstavného systému, kedy je možné dokúpiť sadu pre výmenu nadstavieb a priamo ju s podvozkom použiť. Tento systém hydraulických valcov potom umožnuje ľahko bez ďalšej mechanizácie zdvihnúť nadstavbu, postaviť ju na odstavné nohy a pripojiť nadstavbu inú. Proces je veľmi rýchly, jednoduchý a efektívny.

Podvozok MEGA 33 možno osadiť hydraulicky odpruženými nápravami. Tento variant odpruženia ponúka možnosť výškového nastavovania podvozku, preto pri výmene nadstavby netreba hydraulický odstavný systém a navyše možno meniť svetlosť pre poľné a cestnú premávku. Hydraulické odpruženie sa vyznačuje výbornými jazdnými vlastnosťami najmä v kopcovitých a rôzne členitých terénoch a podmienkach. Ďalšou nespornou výhodou je možnosť zdvíhania prednej nápravy pri jazde bez nákladu, čím možno docieliť úspory pneumatík. Hydraulický podvozok ponúka vysoko kvalitné a spoľahlivé riešenie pre najnáročnejšie nasadenie. Je vhodný pre veľké družstvá s veľkým nájazdom dopravnej techniky alebo pre nasadenie do služieb.
Na podvozky MEGA, GRAND SUPER a ďalšie ponúkame veľmi kvalitné pneumatiky Mitas, v poslednej dobe najmä modely AGRITERRA, ktoré ponúkajú bezkonkurenčnú životnosť, ohromný nájazd a extrémnu odolnosť voči poškodeniu.

 

Viac informácií

Technické parametre

 

model  

celková hmotnosť

(kg)

Grand Super tandem, bogie náprava 12500
MEGA 13 tandem, bogie náprava 14000
MEGA 18 tandem, bogie náprava 18000
MEGA 21 tandem, parabolické pruženie 21000
MEGA 25 tandem, parabolické pruženie 25000
MEGA 33 tandem, parabolické/hydraulické pruženie 33000

 

 

 

 

Kontaktujte nás