Samonakladacia obaľovačka T-04

Rozmery (dxšxv): 2300 x 1350 x 2150 mm
hmotnosť: 480 kg
max.priemer balíka: 160 cm
max. hmotnosť balíka: 1,2 t
šírka fólie: 750 mm
Mám záujem o tento stroj

Popis

Obaľovačka s modelovým označením T-04 je nesený stroj, ktorého súčasná podoba je daná dlhoročným vývojom a testovaním v ťažkých podmienkach českých a slovenských horských oblastí. Práve preto je model T-04 tak vyhľadávaný u farmárov, ktorí v týchto náročných podmienkach hospodária a ktorí vedie, že pre bezproblémovú prácu v kopcovitom teréne potrebujú naozaj spoľahlivý stroj, ktorým T-04 určite je. Stroj je navrhnutý tak, aby bolo možné baliť i za jazdy. Vďaka svojej koncepcii rozťahovacích valcov je možné balík nakladať a vykladať úplne šetrne a v prípade kopcovitého terénu hlavne bezpečne (valce samotné pôsobia ako ochrana proti nežiaducemu pohybu balíka z kopca dole). Tento model je možné agregovať do zadného a v prípade elektrického ovládania i predného trojbodového závesu traktora. Práve agregácia v čelnom trojbodovom závese je veľmi obľúbená v službách firiem, ktoré pri jednom výjazde traktora vezú súčasne obaľovačku a v zadnom závese lis. V neposlednom rade je tento stroj čím ďalej viac používaný v spojení s čelným nakladačom popr. teleskopickým manipulátorom.

 

 

Obaľovačka T-04 je už na prvý pohľad výnimočná svojou jednoduchou ale veľmi robustnou oceľovou konštrukciou, ktorá pozostáva z hlavného rámu, na ktorom sú uložené rozťahovacie valce a rotujúce rameno, ktoré sa otáča okolo balíka. Táto konštrukcia spoľahlivo a bezpečne umožňuje balenie a prepravu balíka až do celkovej hmotnosti 1,2 t a priemeru až 160 cm. Veľkou výhodu farmári vidia v systéme sťahujúcich sa valcov, ktoré im umožňujú pohodlné nakladanie balíka s rôznymi priemermi, a spolu s dvojicou oporných valčekov, zaisťujú stabilné posadenie balíka v stroji pri procese balenia.

 

Zväčšený priemer valcov a tým pádom i väčšia oporná plocha minimalizuje riziko natrhnutia fólie. Vďaka nastaviteľnému hydraulickému isteniu pri vykladaní je fólia už zabaleného balíka chránená proti roztrhnutiu.

 

Pohon otočného ramena, na ktorom je umiestnené odvíjanie fólie, je zaisťovaný hydromotorom,  ktorý je hydraulicky  previazaný s ostatnými hydromotormi poháňajúcimi rozťahovacie valce. Tým je zabezpečená synchronizácia rýchlosti otáčania ovíjacieho ramena s rýchlosťou otáčania rozťahovacích valcov. To umožňuje správne prekrytie fólie pri rôznych rýchlostiach ovíjania.  Na základe nastavenia rýchlosti ovíjania trvá proces zabalenia balíka bez manipulácie od 40 do 60 s. Otočné rameno rovnako ako horný reťazový prevod je chránený pretlakovým ventilom, ktorý výrazným spôsobom predlžuje životnosť celého mechanizmu otáčania ramena.

 

Mechanizmus odvíjania je konštruovaný tak, aby práca s ním bola pre obsluhu čo možno najviac pohodlná a jednoduchá. Konštrukčne veľmi jednoduchý a bezúdržbový mechanizmus s trojvalcovým  prevedením zaisťuje kvalitné a konštantné prednapnutie fólie.  Napnutie fólie je dané pomerom rýchlosti otáčania dvoch z troch valcov, medzi ktorými dochádza k samotnému napnutiu. Vďaka tretiemu navádzaciemu valcu je zabezpečené navedenie tak, že na napínacích valčekoch nedochádza k preklzu fólie. Pre komfort obsluhy stroja je mechanizmus odvíjania vybavený hornou výklopnou časťou,  ktorá zaistí obsluhe rýchlu a jednoduchú výmenu fólie. Plynová vzpera u výklopnej časti odvíjania zabezpečuje stabilné a pevné držanie cievky s fóliou.

 

Odstrihnutie fólie prebieha pomocou hydraulicky ovládaných nôh, ktoré ju v priebehu zatvárania pomocou pohyblivého ramena zároveň prichytia v mechanizme odstrihu tak, aby bola fólia znova pripravená k baleniu ďalšieho balíka. Odstrihnutie samotné je prevedené cez špeciálne vypaľovaný nôž, ktorý je vyrobený z veľmi kvalitnej ocele, čo zabezpečuje jeho dlhú životnosť. 

Kontaktujte nás