Diskové kosačky SIP

Popis

 

SILVERCUT DISC S

kosačka SIPSILVERCUT DISC S sú vzadu nesené kosačky so stredovým zavesením žacej lišty, v kombinácii s plynulým hydraulickým odľahčováním, ktoré umožňujú optimálne prispôsobenie konkrétnemu terénu.

Žací agregát je vybavený extrémne robustným nosným rámom a masívny pohon garantuje optimálny prenos sily z traktora na žaciu lištu.

Ľahká manipulácia a bezchybný prehľad v priebehu pracovnej činnosti sú 2 fakty, ktorá jednoznačne hovoria pre túto kosačku. Premyslená konštrukcia a jedinečný dizajn umožňujú dôkladnú a maximálne efektívnu prácu.

 

 

SILVERCUT DISC S FC/RC

kosačka SIPVzadu nesené kosačky so stredovým zavesením žacej lišty a s prstovými kondicionérmi (FC) či s gumovými stláčacími valcami (RC). Umožňujú rýchlejšie preschnutie krmoviny a tým aj vyššiu efektivitu práce.

Nastaviteľné klapky garantujú perfektné rozdeľovanie krmoviny v akýchkoľvek pracovných podmienkach. Hydraulické odľahčenie možno nastavovať počas jazdy.

Kondicionéry sú dôležitou súčasťou technického vybavenia moderného poľnohospodára. Kosačka s kondicionérom kosí siláž, láme ju, popr. krčí a rozdružuje ju počas jednej pracovnej operácie. Tým ušetríte jednu pracovnú operáciu (čechranie), podstatne sa skráti doba sušenia a minimalizuje sa riziko pôsobenia nepriaznivého počasia.

 

 

SILVERCUT DISC F

kosačka SIPČelný diskový žací stroj, ktorý má ťažisko umiestnené veľmi blízko pri traktore. Zavesenie s horizontálnym úrovňovým vyrovnávaním umožňuje perfektné prispôsobenie terénu, a to ako na rovine, tak aj v príkrom zráze.

Vďaka čelne nesenému prevedenie môže vodič počas práce lepšie kontrolovať celú pracovnú oblasť. Môže skôr identifikovať prekážky, ako sú napr. ploty. Žacie disky sú pomocou strižných kolíkov jednotlivo istené pred preťažením. Tak sa zabráni poškodeniu lišty v prípade preťaženia diskov.

Ovládanie stroja SILVERCUT DISC F je veľmi jednoduché. Konštrukcia je veľmi robustná a garantuje dlhú životnosť stroja.

 

 

SILVERCUT DISC F FC/RC

kosačka SIPČelný diskový žací stroj s kondicionérom má veľký rejd súpravy vďaka veľmi krátkej vzdialenosti od traktora. Používaním kondicionéru sa skráti doba sušenia a docieli sa úspory jednej pracovnej operácie (čechranie).

Vďaka sériovému hydraulickému odľahčeniu je možné ideálne nastaviť prítlak žacej lišty na podložku. Tým sa lepšie prispôsobí terénu pri práci v kopcoch a nepoškodzuje trávny kopec.

Kosačka má horizontálne úrovňové vyrovnávanie s uhlom prispôsobenia + / - 9 ° vľavo a vpravo. Vysoká prepravná poloha, popr. výška zdvihnutí umožňujú dobrý prístup k stroju pri čistení a údržbe. Konštrukcia stroja je veľmi prehľadná, plynule nastaviteľné hydraulické odľahčenie je sériové a všetky dôležité časti stroja sú chránené krytom

 

 

SILVERCUT DISC C (C FC/RC)

kosačka SIPŽacia kombinácia má iba jeden účel: maximálny plošný výkon, optimálna kvalita a v čo najkratšom čase

Vďaka kombinácii niekoľkých žacích strojov (1 x čelný, 2x zadný) sa dosiahne veľkého pracovného záberu. Kombinácia ponúka maximálnu produktivitu a mimoriadne dlhú životnosť pri súčasne nízkych nákladoch na údržbu. Žacia kombinácia je ideálnym riešením pre veľké podniky a podniky ponúkajúce služby.

Plošným výkonom až 15 ha / h zodpovedá táto žacia kombinácia očakávaniam vysoko náročných zákazníkov.

 

 

SILVERCUT DISC T FC/RC

kosačka SIPŤahaný žací stroj garantuje vďaka špeciálnemu zaveseniu vynikajúce kopírovanie terénu. Tým sa zvýši kvalita krmoviny, optimalizuje sa príkon a zníži sa opotrebenie stroja.

Jednoduchá a solídna konštrukcia umožňuje vynikajúcu ovládateľnosť stroja - rejd až 90 ° .

Prstový kondicionér a gumové stláčacie valce garantujú rovnomerné rozloženie krmoviny po celej šírke stroja. Skrátením doby sušenia krmovín sa značne zlepší jej kvalita. Vďaka tomu, že odpadne dodatočná pracovná operácia (čechranie), sa docieli cca 10% úspory energie.

 

 

DISC S ALP

kosačka SIPŽací stroj nesený za traktorom zaisťuje vynikajúci rez v extrémne svahovitom teréne. Ľahká, ale napriek tomu robustná konštrukcia žacej lišty garantuje vynikajúce kopírovanie terénu pri práci v rozsahu od - 30 ° až po 45 °. V prípade nárazu na prekážku je zaistená bezpečná ochrana žacieho stroja.

Žacie disky otáčajúce sa smerom do stredu garantujú ukladanie krmoviny do užších riadkov a lepší priechod krmovín, a to predovšetkým v extrémne svahovitom teréne.

Najdôležitejšími charakteristikami žacieho stroja DISC S ALP je jednoduché ovládanie, nenáročná preprava aj údržba.

 

 

Kontaktujte nás